Fakturzysta

×Druczek

Druczek PRO

Fakturzysta

Fakturzysta PRO

Podatki

Pakiet JZK

Gabinet

Hotel

Kancelaria

Lokator

Rolnik

Serwis

Szkoła

Warsztat

przyjazdyGTFS

Kontakt

FAKTURZYSTA Kontakt BAZA WIEDZY BLOG POMOC Strona główna    

×Zamówienie

Numer PESEL nabywcy na fakturze


Jak wydrukować numer PESEL nabywcy na fakturze? Wprowadziłem wszystkie dane nabywcy, a PESEL się nie drukuje. Jak wprowadzić ten numer?

Zakres danych wymaganych na fakturze jest określony ustawą. W przypadku zakupów związanych z działalnością gospodarczą podaje się numer NIP.

Nie ma dużo wyjątków, w których PESEL klienta naprawdę powinien być drukowany. Takim wyjątkiem są faktury RR, ale tej wyjątek dotyczy numeru PESEL rolnika ryczałtowego, który jest dostawcą.

Nie ma oczywiście zakazu, aby takie dane umieszczać, wystarczy użyć opcji:

Opcje - Ustawienia - Faktury - Drukuj pełne dane nabywcy


Ta opcja celowo jest przekreślona. W przypadku danych kontrahentów należy bardzo uważnie dobierać zakres danych, które przetwarzamy, tak aby przestrzegać wymaganej przez RODO zasady minimalizacji przetwarzania. Jeśli jakieś dane nie są konieczne, należy z nich zrezygnować.

Jeśli informacja o numerze PESEL jest z jakiegoś powodu konieczna, lepiej użyć mechanizmu tekstów dodatkowych. » zobacz jak

Za to w przypadku sprzedawcy, czyli wystawcy dokumentu, opłacalne jest umieszczenie szerokich danych kontaktowych. » zobacz jak

Pamiętaj, że do JPK_FA i JPK_VAT trafiają wyłącznie dane obowiązkowe z faktury.

PS. Jak wprowadzić numer PESEL? Przede wszystkim: przed wystawieniem faktury! W danych kontrahenta trzeba włączyć opcję osoba fizyczna, aby wyświetlić pole PESEL


Nie wiesz, jak dodać kontrahenta? » zobacz

2020-07-23

faktury drukowanie

· Pozostałe tematy
· Zadaj swoje pytanie

Programy JZK · Pliki do pobrania · Dane firmy · Zaloguj się · Kontakt
Regulamin · Polityka prywatności · Licencja · Wymagania · Referencje

System sprzedaży i obsługa klienta - partial copyright © Studio JZK sp. z o.o. 2012-2020
Partial copyright © JZK24 sp. z o.o. © 2019-2020 · JZK® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1992-2020 · Druczek® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1998-2020 · Fakturzysta® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 2000-2020 · Lecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Facturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Vecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · PRZYJAZDY.PL Partial © Open Street Map contributors CC-BY-SA. Partial © Mapbox.
JZK®, Druczek®, Fakturzysta® są zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Jeśli nie podano inaczej, wszystkie dane osób, firm, przedmiotów i zwierząt są fikcyjne, służą wyłącznie ilustracji. Wyjątkiem są referencje, gdzie umieszczono dane istniejących firm i osób prowadzących działalność gospodarczą, które wyraziły na to indywidualną zgodę.

2020-09-27 17:54 #33.3 for 3.235.101.50 @ec2-3-235-101-50.compute-1.amazonaws.com