OFERTA APLIKACJE ▾30 DNI GRATIS Zaloguj się i pobierz swoją licencję Baza wiedzy Zamów licencję z rabatem Pobierz najnowszą wersję aplikacji Kontakt z firmą KONTAKT

Fakturzysta

Opis aplikacji Cennik Zamów! Pobierz Baza Wiedzy Pomoc    

Kolumny rejestru VAT


Od czego zależy zawartość rejestru VAT? Jak zobaczyć dodatkowe informacje?

Moduł VAT przedstawia przejrzysty przegląd rozliczeń VAT w ciągu całego roku. Pamiętaj, aby księgowania przygotowywać na bieżąco. » zobacz jak

Rozliczenia VAT są dość skomplikowane, a ostateczny wynik zależ od wielu parametrów. Skąd biorą się poszczególne kwoty? Czy dane wprowadzono prawidłowo? Czy rejestr jest kompletny?

Wyświetlmy najpierw podstawowy rejestr VAT. Wygląda tak:


W tym rejestrze panuje cisza i spokój. Nie dzieje się nic, wszystkie miesiące są zamknięte, a kwoty są zgodne. Ale czy złożyliśmy w ogóle JPK?

Włączmy opcję JPK. Teraz rejestr wygląda tak:


W naszym przykładzie przygotowaliśmy tylko cztery testowe pliki JPK. Nie rób tak! Pamiętaj, aby przygotować JPK co miesiąc. » zobacz jak

Powstaje pytanie - co było w tych JPK? Czy mieliśmy podatek do zapłaty, czy do zwrotu?

Włączmy opcję do zwrotu/zapłaty:


Już wiemy więcej, ale niepokoi nas jeden fakt. Co działo się w miesiącach, gdy nie było kwoty do zapłaty? Skoro nie było zwrotu, może została przeniesiona?

Włączmy opcję z/do przeniesienia:


Co nieco się wyjaśniło. Kwota do przeniesienia staje się kwotą z przeniesienia w kolejnym miesiącu, zwiększając podatek naliczony w tym miesiącu. Jak zobaczyć podatek naliczony?

Włączmy opcję deklaracja. Wyłączymy opcję JPK, aby odzyskać trochę miejsca. Teraz tabela wygląda tak:


Teraz możemy wziąć do ręki kalkulator i policzyć ręcznie niektóre kwoty. Żeby zrobić to dobrze, potrzebujemy informacji z części ewidencyjnej rejestru.

Włączmy zatem opcję ewidencja:


W ostatniej kolumnie tabeli widzimy uspokajającą informację, że sumy są zgodne. Ale właściwie skąd się wzięły?

Włączmy opcję rejestry. Wyłączymy wyświetlanie części deklaracyjnej. Teraz tabela wygląda tak:


Możemy spokojnie sprawdzić wszystkie kwoty. Nadal jedna pozostaje niepewność - czy wprowadziliśmy wszystkie dane? Czy pamiętaliśmy o rejestrze RO?

Włączmy opcję analiza. Wyłączymy wyświetlanie przeniesień. Teraz tabela wygląda tak:


Sumy analizy fiskalnej (kolumny DP, RO, JPK) zawierają kwoty. Wystawialiśmy faktur walutowe. Czy sumy FP są w złotych, czy w walucie?

Włączmy opcję w złotych:


Tabela jest ładniejsza, ale kolumny zabrały więcej miejsca. Z drugiej strony, przecież mamy duży monitor. Dlaczego się ograniczać? Włączamy wszystkie kolumny. Teraz widać naprawdę wszystko:


Wyświetlenie wszystkich kolumn ma sens, jeśli masz naprawdę duży monitor z odpowiednią rozdzielczością. Minimalny rozmiar ekranu, na którym komfortowo zobaczysz tyle danych, to 2560 x 1080 pikseli.

Jeśli nadal brakuje informacji, możesz włączyć wyświetlanie wykresu. » zobacz jak

2021-04-24

vat

· Pozostałe tematy
· Zamów Abonament Serwisowy
· Zaloguj się
Programy JZK · Pliki do pobrania · Zaloguj się · Kontakt
Zamówienia i płatności · Wymagania techniczne · Licencja ramowa · Polityka prywatności · Referencje

System sprzedaży i obsługa klienta - partial copyright © Studio JZK sp. z o.o. 2012-2021
Partial copyright © JZK24 sp. z o.o. © 2019-2021 · JZK® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1992-2021 · Druczek® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1998-2021 · Fakturzysta® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 2000-2021 · Lecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Facturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Vecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · PRZYJAZDY.PL Partial © Open Street Map contributors CC-BY-SA. Partial © Mapbox.
JZK®, Druczek®, Fakturzysta® są zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Jeśli nie podano inaczej, wszystkie dane osób, firm, przedmiotów i zwierząt są fikcyjne, służą wyłącznie ilustracji. Wyjątkiem są referencje, gdzie umieszczono dane istniejących firm i osób prowadzących działalność gospodarczą, które wyraziły na to indywidualną zgodę.

2021-08-03 12:45 #41.1 for 3.235.56.11 @ec2-3-235-56-11.compute-1.amazonaws.com