Fakturzysta

×Druczek

Druczek PRO

Fakturzysta

Fakturzysta PRO

Podatki

Pakiet JZK

Gabinet

Hotel

Kancelaria

Lokator

Rolnik

Serwis

Szkoła

Warsztat

przyjazdyGTFS

Kontakt

FAKTURZYSTA Kontakt BAZA WIEDZY BLOG POMOC Strona główna    

×Zamówienie

Instalacja w sieci dla wersji X1


Jak zainstalować program w sieci (informacja dla wersji X1-X10)?

Wszystkie kopie w sieci muszą pracować na tym samym pliku EXE i na tej samej lokalizacji danych. Zalecamy, aby dla programu przygotować odrębny zasób sieciowy, na przykład:

\\Serwer\JZK

Nazwa zasobu sieciowego musi być krótka, ponieważ występują długie wewnętrzne nazwy plików i podfolderów. Dostęp musi być pełny - zapis i odczyt dla folderu i całej ścieżki poniżej.

Należy ustawić folder danych programu jako zaufany w programie antywirusowym, aby uniknąć utraty danych wskutek zablokowania dostępu przez program antywirusowy.

Nie zalecamy używanie mapowania dysków. Niektóre środowiska sieciowe nieprawidłowo podają typ dysku, zatem tego typu konfiguracja nie jest zalecana. W systemie NTFS możliwe jest zainstalowanie dysku zewnętrznego w pustym folderze NTFS, co powoduje, że z punktu widzenia programu dany folder widziany jest jako lokalny - to również nie jest zalecane. Folder nie może być synchronizowany za pomocą OneDrive, GoogleDrive, Dropbox itd., to również może powodować utratę danych wskutek niepełnej synchronizacji.

Program do niektórych zadań wymaga pracy na wyłączność. Wyłączność zawsze dotyczy całej kopii programu.
W przypadku licencji jednostanowiskowej program automatycznie uruchamia się w trybie na wyłączność. Licencja jednostanowiskowa nie umożliwia pracy w sieci.

Program powinien pracować w gigabitowej sieci LAN, połączonej za pomocą okablowania CAT6.
Wszystkie komputery w sieci muszą pracować w systemie Windows 7, Windows 8 lub Windows 10.
Serwerem nie może być urządzenie NAS. Serwer powinien zostać wyposażony w UPS, a przynajmniej w zasilacz stabilizowany. Wszystkie podłączone komputery powinny być komputerami stacjonarnym.
Instalacja programu i tożsamości powinna być wykonana na dysku SSD lub przynajmniej SSHD.

Ostrzeżenie:
Jeśli podłączasz laptopy lub inne urządzenia przenośne, muszą być one przełączone w tryb pełnego zasilania sieciowego, bez możliwości uśpienia - powoduje ono często utratę danych. Należy bezwzględnie wyłączyć w BIOS oraz w ustawieniach zasilania opcję odłączania karty sieciowej lub dysku w celu oszczędzania energii.

W niektórych wersjach programu jest możliwość podłączenia zewnętrznej bazy danych, opartej o SQL. Zobacz jak podłączyć zewnętrzną bazę danych.

2020-08-31

instalacja sieci

· Pozostałe tematy
· Zadaj swoje pytanie
Programy JZK · Pliki do pobrania · Dane firmy · Zaloguj się · Kontakt
Regulamin · Polityka prywatności · Licencja · Wymagania · Referencje

System sprzedaży i obsługa klienta - partial copyright © Studio JZK sp. z o.o. 2012-2020
Partial copyright © JZK24 sp. z o.o. © 2019-2020 · JZK® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1992-2020 · Druczek® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1998-2020 · Fakturzysta® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 2000-2020 · Lecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Facturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Vecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · PRZYJAZDY.PL Partial © Open Street Map contributors CC-BY-SA. Partial © Mapbox.
JZK®, Druczek®, Fakturzysta® są zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Jeśli nie podano inaczej, wszystkie dane osób, firm, przedmiotów i zwierząt są fikcyjne, służą wyłącznie ilustracji. Wyjątkiem są referencje, gdzie umieszczono dane istniejących firm i osób prowadzących działalność gospodarczą, które wyraziły na to indywidualną zgodę.

2020-10-20 21:36 #33 for 3.235.85.115 @ec2-3-235-85-115.compute-1.amazonaws.com