OFERTA APLIKACJE ▾30 DNI GRATIS Zaloguj się i pobierz swoją licencję Baza wiedzy Zamów licencję z rabatem Pobierz najnowszą wersję aplikacji Kontakt z firmą KONTAKT

Fakturzysta

Opis aplikacji Cennik Zamów! Pobierz Baza Wiedzy Pomoc    

Formuła obliczeń VAT


Co oznacza formuła obliczeń? Według jakiej formuły mam wprowadzić fakturę zakupową?

Faktura może być przeliczana według cen netto albo brutto, z VAT dla każdej pozycji albo w podsumowaniu. Każdy ten sposób jest prawidłowy, możesz go wybrać wystawiając faktury. » zobacz jak

Tak samo może wybrać Twój kontrahent. Wprowadzając cudzą fakturę zakupową musisz najpierw rozpoznać użytą przez kontrahenta formułę obliczeń. W przeciwnym razie wyjdą różnice w kwotach. » zobacz jakie

Skąd masz wiedzieć, jakiej formuły użył Twój dostawca? To bardzo proste. Postępuj zgodnie z tym schematem:
Wybierz schemat przed wprowadzeniem pierwszej pozycji faktury zakupowej.

Wprowadzone formuły zobaczysz w kolumnie Formuła w module Zakupy. Możliwe są cztery formuły:

od brutto to rzadziej spotykana faktura. W pozycjach faktury podane są tylko wartości brutto, a VAT obliczany jest w podsumowaniu faktury metodą od sta, czyli odejmowany od kwoty brutto. Rożnica stanowi wartość netto.

od netto to typowa faktura dla firmy. W pozycjach faktury podane są tylko wartości netto, a VAT dodawany jest w podsumowaniu faktury, sumarycznie dla każdej stawki VAT. Sumę stanowi wartość brutto.

netto + pozycje to najrzadziej spotykana faktura. W pozycjach faktury podane są wartości netto, do nich dodawany jest VAT i obliczana jest wartość brutto dla każdej pozycji. W podsumowaniu jest suma tych wartości.

detal to najczęściej spotykana faktura, jeśli sprzedawca ma kasę fiskalną. W pozycjach faktury podane są wartości brutto, VAT jest obliczany metodą od sta i odejmowany od wartości brutto, dając wartość netto. W podsumowaniu jest suma tych wartości.

Jeśli wybierzesz nieprawidłowy schemat, obliczenia nie będą prawidłowe. Oznaczać to będzie wadliwe księgowanie.

2021-02-15

zakupy

· Pozostałe tematy
· Zamów Abonament Serwisowy
· Zaloguj się
Programy JZK · Pliki do pobrania · Zaloguj się · Kontakt
Zamówienia i płatności · Wymagania techniczne · Licencja ramowa · Polityka prywatności · Referencje

System sprzedaży i obsługa klienta - partial copyright © Studio JZK sp. z o.o. 2012-2021
Partial copyright © JZK24 sp. z o.o. © 2019-2021 · JZK® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1992-2021 · Druczek® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1998-2021 · Fakturzysta® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 2000-2021 · Lecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Facturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Vecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · PRZYJAZDY.PL Partial © Open Street Map contributors CC-BY-SA. Partial © Mapbox.
JZK®, Druczek®, Fakturzysta® są zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Jeśli nie podano inaczej, wszystkie dane osób, firm, przedmiotów i zwierząt są fikcyjne, służą wyłącznie ilustracji. Wyjątkiem są referencje, gdzie umieszczono dane istniejących firm i osób prowadzących działalność gospodarczą, które wyraziły na to indywidualną zgodę.

2021-08-04 07:12 #41.8 for 3.235.56.11 @ec2-3-235-56-11.compute-1.amazonaws.com