Fakturzysta

×Druczek

Druczek PRO

Fakturzysta

Fakturzysta PRO

Podatki

Pakiet JZK

Gabinet

Hotel

Kancelaria

Lokator

Rolnik

Serwis

Szkoła

Warsztat

przyjazdyGTFS

Kontakt

FAKTURZYSTA Kontakt BAZA WIEDZY BLOG POMOC    

×Zamówienie
« poprzedni środa, 30 września 2020 następny »

Na naszych oczach powstaje kolejna bajka o Żelaznym Wilku, którego porwało GTU

Co jakiś czas coś strasznego przestrasza wszystkich wokół. Zgodnie z opisanym w nauce Efektem Motyla, drobna plotka rośnie z czasem do rozmiarów Czarnej Wołgi. Taka straszliwa Stugębna Plotka zaczyna żyć własnym życiem, nie pozwalając spać po nocach.

Takim postrachem podatników zaczyna być GTU. Kody na fakturach, które są najbardziej rewolucyjną zmianą od maja 2004 roku, kiedy to wchodząc do Unii Europejskiej przestaliśmy podpisywać faktury długopisem. Oczywiście nie wszyscy - do dziś mamy użytkowników Druczka, którzy nie wierzą w PDF. Jak to tak, faktura bez podpisu?

Dziś boimy się GTU, bo trzeba (nieprawda) go drukować (nieprawda) na każdej fakturze (nieprawda), jego brak powoduje nieważność faktury (nieprawda) albo karę 500 zł (półprawda), kody GTU są dla każdej transakcji (ćwierćprawda) i trzeba je umieszczać od 1 października (nieprawda). Czas zatem na małe dementi.

Kody GTU owszem, umieszcza się, ale w rejestrach. Takim rejestrem jest rejestr sprzedaży albo rejestr VAT.

Kara 500 zł jest, owszem, ale za brak kodu w JPK_V7 i tylko wtedy, gdy był on wymagany, a wezwanie do uzupełnienia zostało zignorowane.

Trzeba stosować kody GTU, owszem, ale przy księgowaniu danych za październik, czyli terminem jest tak naprawdę 25 listopada 2020.

Najlepszym lekarstwem na strachy i lęki jest zawsze solidna wiedza. Od kilku dni większość rozmów z naszym BOK dotyczy GTU.

Dla wygody zebraliśmy potrzebne informacje w jednym miejscu. » przeczytaj

» Nowy temat: Stałe kody GTU

Jak wprowadzić stałe kody GTU? Czy za każdym razem muszę wprowadzać kody GTU do faktury? » zobacz

« poprzedni piątek, 25 września 2020 następny »

Rewolucyjne zmiany w systemie podatkowym powoli nadchodzą

O co chodzi z kodami GTU?

Czy wiesz, jak bardzo zmieni się Twoja praca od 1 października? Czy jesteś gotowy na zmiany? Zaczynamy cykl artykułów przybliżających zmiany.

Pozornie drobne zmiany powodują całkowite przemeblowanie wielu części każdego systemu, w tym Pakietu JZK 365. Na przykład teraz księgowanie faktur odbywać się będzie zawsze w tandemie z rejestrem kasy lub drukarki fiskalnej.

Wcześniej można było wybrać, jak rozliczamy VAT, byle tylko rejestr był rzetelny i prawidłowy. Teraz już nie ma takiego wyboru, a nowy format JPK_V7 wraz z kodami GTU narzuca konkretny system pracy.

Jak poradzić sobie w gąszczu zmian? Piszemy o tym w naszej Bazie Wiedzy. » przeczytaj teraz.

« poprzedni czwartek, 24 września 2020 następny »

Wielkimi krokami nadchodzi 5oo-

Pięćset minus. Nie daj się zaskoczyć!

25 listopada wyślesz swój pierwszy JPK_V7. Czy jesteś gotowy? Pamiętaj, że każdy błąd może kosztować 5oo zł! » zobacz więcej

Przygotowaliśmy krótki poradnik. Kilka rad, jak nie wpędzić się w kłopoty, z których ciężko wybrnąć. » sprawdź check-listę

Do pierwszej wysyłki nowego JPK zostały tylko dwa miesiące. Śledź zmiany!

« poprzedni środa, 23 września 2020 następny »

Powoli nadchodzi, już prawie jest

Rok 2020 wcale nie zapowiadał się wyjątkowo, ot jak każdy inny. Z każdym kolejnym miesiącem okazuje się jednak, że nic nie będzie już takie samo. Będzie rewolucja.

Październik zapowiada się szczególnie wyjątkowo, nie tylko z powodu nowego JPK, ale może przede wszystkim z powodu nowego GTU. To, co wydawało się drobną formalnością, powoli oznacza ogromną rewolucję w sposobie prowadzenia księgowości, magazynu, rozliczeń.

Zmiany wymagają dostosowania systemów informatycznych. Wiele funkcji, które były z nami od lat, trzeba było napisać od nowa. To też dobra okazja, aby uporządkować zaszłości historyczne i przygotować system na nowe czasy.

Tak powstawał Pakiet JZK 365. Pół roku ciężkiej pracy, przynajmniej 700 nowych lub ulepszonych funkcjonalności, a przede wszystkim nowe, solidne podstawy.

Premiera w pierwszej połowie października. To będzie » rewolucja ...październikowa!

piątek, 18 września 2020

» Nowy temat: Wydajność dysków SSD

Dlaczego program działa wolniej, niż kiedyś? Mam szybki dysk SSD, a program nagle spowolnił? Czy trzeba zdefragmentować dysk? » zobacz

piątek, 4 września 2020

» Nowy temat: Kopie zapasowe

Jak program wykonuje kopie zapasowe? » zobacz

środa, 2 września 2020

» Nowy temat: Wykonywanie kopii zapasowej

Jak wykonać kopię zapasową? » zobacz


2020 · grudzień · listopad · październik · wrzesień · sierpień · lipiec · czerwiec · maj · kwiecień · marzec · luty · styczeń · 2019 · grudzień · listopad · październik · wrzesień · sierpień · lipiec · czerwiec · maj · kwiecień · marzec · luty · styczeń ·
Programy JZK · Pliki do pobrania · Dane firmy · Zaloguj się · Kontakt
Regulamin · Polityka prywatności · Licencja · Wymagania · Referencje

System sprzedaży i obsługa klienta - partial copyright © Studio JZK sp. z o.o. 2012-2020
Partial copyright © JZK24 sp. z o.o. © 2019-2020 · JZK® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1992-2020 · Druczek® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1998-2020 · Fakturzysta® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 2000-2020 · Lecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Facturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Vecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · PRZYJAZDY.PL Partial © Open Street Map contributors CC-BY-SA. Partial © Mapbox.
JZK®, Druczek®, Fakturzysta® są zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Jeśli nie podano inaczej, wszystkie dane osób, firm, przedmiotów i zwierząt są fikcyjne, służą wyłącznie ilustracji. Wyjątkiem są referencje, gdzie umieszczono dane istniejących firm i osób prowadzących działalność gospodarczą, które wyraziły na to indywidualną zgodę.

2020-12-01 21:56 #30.2 for 3.238.184.78 @ec2-3-238-184-78.compute-1.amazonaws.com