Fakturzysta

×Druczek

Druczek PRO

Fakturzysta

Fakturzysta PRO

Podatki

Pakiet JZK

Gabinet

Hotel

Kancelaria

Lokator

Rolnik

Serwis

Szkoła

Warsztat

przyjazdyGTFS

Kontakt

FAKTURZYSTA Kontakt BAZA WIEDZY BLOG POMOC Strona główna    

×Zamówienie
« poprzedni wtorek, 30 czerwca 2020 następny »

Nowy moduł drukowania

Nadchodzą nowe możliwości wydruku. Przygotowujemy nowy moduł drukowania, w którym ujednolicimy ustawienia druku dla faktury i pozostałych dokumentów. Można zyskać też większą kontrolę nad logo, na przykład rozciągnąć je proporcjonalnie na całość strony, dodać odstęp.

Nowością jest udostępnienie funkcjonalności, z której sami korzystamy od lat, czyli drukowania na wirtualnym papierze firmowym. W tle najpierw drukowana jest pełnostronicowa grafika, a dopiero potem docelowy nadruk.

Dla lepszego zrozumienia całości, w nowym pakiecie instalacyjnym dodaliśmy trzy komplety przykładowych papierów firmowych oraz logo. Wymyśliliśmy trzy małe firmy, na których przykładzie pokażemy, jak wykorzystać całość.

Brzęczyszczykiewicz Spółka Fikcyjna zajmie się produkcją, przetwarzaniem i handlem.

Kolorowa Kawiarnia Karoliny to równie nieistniejąca mała firma usługowa, zajmująca się tym, co w nazwie: drobnymi usługami, w których najważniejsza jest Karolina właśnie. Sama zapłaci swój ZUS i będzie martwić się o swoje obroty, bo czasy przyszły nienajlepsze.

Woda Owoce Soki to firma, która jest jeszcze dość tajemnicza.

Czeka nas jeszcze spotkanie w wirtualnym warsztacie samochodowym, ale to już po wakacjach.

« poprzedni poniedziałek, 29 czerwca 2020 następny »

Drukuj faktury jak Brzęczyszczykiewicz

Drukuj faktury jak Brzęczyszczykiewicz

Nasza sałata to Twoja sałata. W nowym zestawie instalacyjnym dodaliśmy kilka przykładowych logo, w tym pojawiące już w wielu miejscach dokumentacji logo Spółki Fikcyjnej Brzęczyszczykiewicza. Teraz i Ty możesz drukować faktury jak Brzęczyszczykiewicz. » kto to jest Brzęczyszczykiewicz?

Logo jest naprawdę atrakcyjne. Na jego przykładzie pokażemy, jak drukować naprawdę atrakcyjne faktury. Kto powiedział, że faktura musi być czarno-biała i smutna? Oto logo Grzegorza:

W zestawie instalacyjnym jest dostępna także czcionka Monsterrat, którą rekomendujemy do tytułów. Jest ona całkiem efektowna, a jednocześnie bardzo czytelna.

« poprzedni niedziela, 28 czerwca 2020 następny »

Tydzień pomocy technicznej: Potwierdzamy, Faktura VAT nie musi mieć w tytule słowa VAT

Z przyjemnością zauważamy, że rosnąca Baza wiedzy jest uważnie czytana. Czasami warto się jednak upewnić i zadzwonić do pomocy technicznej. Czy na pewno faktura VAT z napisem Faktura jest prawidłową fakturą? Z przyjemnością potwierdzamy! » zobacz jeszcze więcej

Z kolei na fakturze korygującej (która akurat musi mieć napis korekta, żeby zadziałała, ale nadal nie musi mieć napisu Faktura VAT :), nie drukuje się już tabeli z treścią przed korektą. » potwierdzamy! Co jakiś czas zdarza się, że odbiorca albo księgowa życzy sobie faktury po staremu. To nienajlepszy pomysł, ale owszem, jest taka opcja w programie.

Sporo zamieszania spowodowały problemy z obsługą niektórych kanałów płatności elektronicznych, w tym BLIK. Problemy były przejściowe, obecnie wszystko działa OK.

Jeśli zmieniamy licencję, warto uruchomić program od nowa, aby zobaczyć zmiany. Można pracować dalej, ale na dotychczasowych ustawieniach. Program oczywiście informuje o tym stosownym komunikatem o treści wprowadzono zmiany w licencjach, uruchom program ponownie, aby zobaczyć zmiany. Komunikat jest wyjątkowo nieczytelny, na dowód czego mamy przynajmniej kilka takich zgłoszeń tygodniowo.

Chętnie pomagamy nawet w drobnych problemach, szczególnie użytkownikom posiadającym abonament serwisowy. Jest on konieczny przy poważniejszych kwestiach, na przykład gdy pomagamy odtworzyć dane po awarii. Jeśli tylko prawiłowo obchodzimy się z kopiami zapasowymi, całość można załatwić w ciągu godzinnej rozmowy telefonicznej.

Zgłoszenia do pomocy technicznej są bardzo cenne - pomagają nam orientować się, z czym użytkownicy aplikacji mają największe problemy. Wiele z nich znajduje rozwiązanie po prostu w kolejnej aktualizacji.

Korzystając z wyjątkowo przyjemnego lata w Trójmieście, intensywnie przygotowujemy nowe wersje aplikacji Pakietu JZK. Premiera już niedługo!

» Nowy temat: Aktywna Pomoc

Jak wyświetlić instrukcję w programie? Czy jest dostępna dokumentacja? » zobacz

» Nowy temat: Jak ustawić drukowanie numeru konta sprzedawcy

Jak wydrukować numer konta sprzedawcy bezpośrednio pod danymi adresowymi? Jak wydrukować konto przy kwocie i terminie płatności? » zobacz

» Nowy temat: Kolumny w tabelach

Jak dodawać i usuwać kolumny w tabelach programu? Jak wyświetlić mniej albo więcej informacji? » zobacz

» Nowy temat: Kursy walut

Gdzie mogę sprawdzić kursy walut? Jak zaktualizować kursy? Kiedy są pobierane automatycznie? » zobacz

» Nowy temat: Przeglądarka PDF

Skąd wziąć program do przeglądania PDF i który jest lepszy? Jak otworzyć plik PDF w Druczku? » zobacz

» Nowy temat: Rozpakowanie kopii zapasowej

Jak rozpakować plik .ZIP? Jak otworzyć kopię zapasową? » zobacz

» Nowy temat: Tworzenie archiwum ZIP

Jak spakować pliki lub foldery do archiwum .ZIP? Jak ręcznie wykonać kopię zapasową? » zobacz

» Nowy temat: Waluty na fakturze

Jak zmienić walutę na wystawianej fakturze? Czy można wystawić fakturę w innej walucie, niż złote? » zobacz

sobota, 27 czerwca 2020

» Nowy temat: Dodawanie pojazdu do zlecenia

Jak powiązać zlecenie warsztatowego z samochodem? Co zrobić, żeby mieć porządek w danych? » zobacz

« poprzedni czwartek, 25 czerwca 2020 następny »

Porządki w kwestiach historycznych

Wybrane moduły zostały połączone w zamknięte grupy. Dotyczy to modułów, które są bardzo rzadko używane, ale stanowią istotny dodatek do jakiegoś innego modułu.

Na przykład moduły obsługi ubezpieczeń są teraz widoczne w ramach wspólnej pozycji Ubezpieczenia. Zamiast szukać innej pozycji w menu, wszystkie kwestie dotyczące ubezpieczeń znajdziemy teraz w panelu modułu Ubezpieczenia. W programie Lokator moduł Hurtowe jest teraz dostępny w ramach modułu Naliczenia. Uporządkowano także moduł Dokumenty.

« poprzedni środa, 24 czerwca 2020 następny »

Stare robi miejsca nowemu

Niektóre technologie rewolucyjne w swoim okresie, z czasem przestają być potrzebne. Tak było z okienkami dialogowymi. W siermiężnych czasach Windows 95, gdzie wszystko było mniej lub bardziej szare, nasz Druczek jako jedna z nielicznych aplikacji oferował powiew koloru. Okienka były kolorowe, pojawiały się nawet emotikony, komunikaty zawierały także prosty HTML. Żeby to wszystko jakoś wyglądało i działało, musieliśmy przygotować autorski system wyświetlania komunikatów na ekranie.

Ponieważ od Windows 7 wszystko już jakoś spójnie wygląda i działa, z czystym sumieniem możemy wyłączyć tę funkcjonalność. Będziemy wyświetlać standardowe okienka komunikatów, na przykład takie:

Z technicznego punktu widzenia pozbycie się zaszłości w postaci niestandardowego modułu pozwoli na łatwiejsze utrzymanie sprawności aplikacji. Dla wielu zwłaszcza nowych użytkowników to też poczucie bezpieczeństwa, bo zobaczą komunikat w postaci, jaką dobrze znają.

« poprzedni wtorek, 23 czerwca 2020 następny »

Pomoc jest bliżej niż myślisz

Wprost w Twoim programie.

W każdym module aplikacji Pakietu JZK dostępny jest przycisk Pomoc, ze skrótem klawiszowym F1.

Panel pomocy zawiera łącza do innych dokumentów z danego działu.

Zobacz, jak to działa

Prezentowane są też porady z naszej Bazy Wiedzy. Ułatwimy w ten sposób pracę naszej pomocy technicznej, ale przede wszystkim użytkownikom aplikacji Pakietu JZK. Jest tyle funkcji, których boimy się użyć albo po prostu nie wiemy, że są.

« poprzedni poniedziałek, 22 czerwca 2020 następny »

Każdy potrzebuje programu do przeglądania PDF

Skąd wziąć program do PDF i który jest lepszy?

Jeśli tylko masz Druczka lub inną naszą aplikację, już masz program do PDF i nie potrzebujesz nic więcej. Zupełnie dobra przeglądarka plików PDF jest wbudowana w aplikacje Pakietu JZK.

Zobacz, jak jej użyć

W aplikacjach Pakietu JZK jest cała masa funkcji, o których będziemy wspominać tak mimochodem. Zrobi to dla nas Grzegorz Brzęczyszczykiewicz z miejscowości Chrząszczyżewoszyce, poczta Łękołody. » zobacz historię Grzegorza

» Nowy temat: Co musi być na fakturze

Co musi zawierać prawidłowo wystawiona faktura? Czy Druczek drukuje faktury zgodne z wymogami? » zobacz

« poprzedni niedziela, 21 czerwca 2020 następny »

Tydzień pomocy technicznej: nic szczególnie poważnego, wręcz bez napięcia

Ciemna strona pracy zdalnej na home/office to praca w miejscach traktowanych z mniejszą atencją przez zakłady energetyczne. Sporadycznie, ale jednak nieco częściej niż zwykle, mamy zgłoszenia użytkowników, którym prąd wysiadł akurat wtedy jak program zapisywał dane. Pech, ale nie nieszczęście, wręcz tylko drobny peszek - jeśli tylko mamy kopie zapasowe. » zobacz więcej

Tradycyjnie też pośpiech powoduje nieuwagę, a ta skutkuje niezauważeniem prostych rzeczy. Jeśli zmieniamy licencję, trzeba uruchomić program od nowa. Program oczywiście informuje o tym.

Wystarczy zamknąć i ponownie uruchomić używaną aplikację, jeśli zależy nam na nowej licencji, bo na przykład dodaje nowe opcje. Restart nie jest pilny, dlatego program go nie wymusza. Mamy jednak sporo zgłoszeń, że program nie widzi nowej licencji.

— Nie było przypadkiem tam napisane, żeby uruchomić program ponownie?

— Yhm, no było... ;)

Pomagamy również w takich kwestiach ;) Oby jak najwięcej było tylko takich zgłoszeń. Zawsze to dobra okazja na życzenie sobie wzajemnie miłej reszty dnia.

« poprzedni sobota, 20 czerwca 2020 następny »

Nowa strona internetowa, przez nas wykonana i nie jest to wcale nasze ostatnie słowo

Mamy nową stronę internetową. Nowoczesna, współczesna, obsługująca nowe technologie i gotowa na wyzwania czasów nowej normalności.

Dzięki autorskiemu systemowi publikacji danych odświeżyliśmy stronę główną firmy oraz strony poszczególnych aplikacji. Nasze flagowe produkty: Druczek, Fakturzysta i Warsztat zyskały dzięki temu lepszą prezentację.

Przygotowaliśmy rozbudowaną Bazę Wiedzy, której zawartość jest odbiciem codziennych zgłoszeń do naszej pomocy technicznej oraz ankiet, które spływają do nas praktycznie każdego dnia. Bardzo dziękujemy za aktywność, na dobrą sprawę to Państwo ją napisali. Baza wiedzy rośnie każdego dnia.

Dla każdego programu można przejrzeć listę modułów, zobaczyć ich wygląd, listę obsługiwanych branż, przykładowe wdrożenia. Przy każdym module jest wskazane, w których wersjach aplikacji jest dostępny. Jeśli z danym modułem wiążą się artykuły z Bazy Wiedzy, od razu są wyświetlane.

To dopiero początek zmian i rozbudowy naszych aplikacji.

Nadchodzi Druczek® 365.

« poprzedni piątek, 19 czerwca 2020 następny »

Otwieramy się na Europę w 24 oficjalnych językach UE

24 języki posiadają status języka oficjalnego w Unii Europejskiej. Pracujemy nad tym, żeby wszystkie dokumenty z programu można było wydrukować w różnych językach.

Oczywiście najczęściej dotyczyć to będzie faktur. Przygotowujemy serię nowych gotowych wzorców faktur przetłumaczonych na języki innych krajów. Na pierwszy ogień idą faktury oczywiście po angielsku, ale także po niemiecku, francusku, hiszpańsku...

...i po włosku:

To razem z polskim daje 80% języków ojczystych ludności Unii Europejskiej.

» zobacz więcej o językach w Druczku

Po drugie, pojawi się rozszerzona możliwość samodzielnego tłumaczenia wzorców. W razie potrzeby skorygują Państwo domyślny wzorzec wedle własnych potrzeb.

Już teraz każdy może edytować klasyczne wzorce, tworząc wariant wzorca w dowolnym języku, albo zgoła wielojęzyczny.

» zobacz więcej na ten temat.

!Na razie jesteśmy ograniczeni do CP1250, czyli europejskiego alfabetu łacińskiego. Ale już niedługo wprowadzimy obsługę pełnego Unicode, dzięki czemu na Państwa wzorcu faktury znajdą się także emotikonki albo ciekawe piktogramy. Można będzie na przykład wydrukować sobie samolocik: ✈. Kto powiedział, że ikona samolotu ma sens tylko w przypadku prowadzonego przez nas serwisu lotniska.przyjazdy.pl?

» Nowy temat: Edycja wzorca faktury w obcym języku

Jak przygotować wzorzec faktury w innym języku? Jak zmienić szablon faktury? » zobacz

» Nowy temat: Wzorce wydruków

Jak edytować wzorce wydruków? Jak stworzyć własny szablon zlecenia albo faktury? » zobacz

» Nowy temat: Zakupy krok po kroku

Jak prawidłowo zarejestrować fakturę zakupową? Jak wprowadzić zakup, aby uwzględnił stany magazynowe? » zobacz

« poprzedni czwartek, 18 czerwca 2020 następny »

Nie wszyscy wiedzą, że na co dzień mówią prozą, a Druczek korzysta ze wzorców

Nasz flagowy Druczek® to program, który po prostu działa. Można przez lata z sukcesem prowadzić w Druczku sprawy swojej firmy i nie zdawać sobie sprawy, że... korzysta ze wzorców!

W czasach przed pandemią, gdy wysyłaliśmy papierowe listy, podobne rozwiązanie nazywało się korespondencja seryjna. Wzorce polegają na tym, że mamy stałą strukturę dokumentu, na przykład taką:

Co właściwie nie jest do konca prawdą, bo wcale paragrafy nie są ponumerowane! W końcu nie wszystkie paragrafy będą pasować do konkretnych danych, niektóre zależą na przykład od tego, czy przykładowa umowa przenosi prawa autorskie. Zatem przykładowa struktura wzorca naprawdę to wygląda tak:

Przy odrobinie magii pola zostaną zastąpione treścią konkretnego obiektu, na przykład umowy o dzieło, co wygląda tak:

Na wydruku otrzymamy taki efekt:

Wzorce są typowe i w większości przypadków po prostu wystarczają od razu. Wzorce można jednak swobodnie zmieniać i tworzyć własne mutacje. » zobacz jak

Można też przygotować dodatkowe warianty wzorców w kilkudziesięciu różnych językach. » zobacz jakich

Można też stworzyć dodatkowe wzorce, które nie muszą być szczególnie powiązane z tematem. Na przykład ze wzorca faktury można wyprodukować wzorzec pokwitowania za pozostawienie auta na parkingu, a ze wzorca reklamacji można przygotować wzorzec rezerwacji pola namiotowego. Możliwości są prawie nieskończone, ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia i dostępność pól.

Jest przykładowo 190 pól dostępnych dla umowy o dzieło i przynajmniej 300 pól dostępnych dla standardowej faktury. Powinno wystarczyć. » dowiedz się skąd wziąć te pola.

» dowiedz się więcej o wzorcach

« poprzedni środa, 17 czerwca 2020 następny »

Dwa tysiące dwadzieścia (2020-), sześć (-06-) i siedemnaście (-17) powodów, żeby nie pisać kwoty słownie na fakturze

Z jakiegoś powodu wejście Polski do Unii Europejskiej w maju 2004 roku przeszło niezauważenie w wielu aspektach. Jednym z nich jest przyzwyczajenie do podpisywania faktur VAT, opatrywania ich pieczątką, regularne przekreślanie i zakreślanie napisu ORYGINAŁ i KOPIA, a to wszystko przy dźwiękach drukarki igłowej. W końcu zawsze tak było, więc po co coś zmieniać?

Wiele osób nadal korzysta z możliwości drukowania miejsca wystawienia faktury, treści przed korektą, oświadczeń że nabywca jest płatnikiem VAT... Niektórzy uważają, że faktura bez absolutnie pełnych i wszystkich danych, absolutnie wszystkich numerów kont, kompletu numerów telefonów oraz zamaszystego podpisu wystawcy będzie jakaś taka mniej ważna.

Tymczasem zgodnie z prawodawstwem unijnym, które przyjęliśmy wchodząc do UE (konkretniej: VI Dyrektywa ws. VAT), wykaz elementów niezbędnych na fakturze jest ograniczony i wspólny dla wszystkich państw członkowskich. Cała reszta jest zbędna. » zobacz szczegóły.

W tych ugruntowanych przyzwyczajeniach umyka nam cośważniejszego. Faktury przetwarzane są w tej chwili i kontrolowane wyłącznie elektronicznie. Należy za to zadbać o prawidłową kopię elektroniczną i odpowiednie przechowywanie danych tak, aby wyprodukować prawidłowy JPK_FA w razie kontroli. » zobacz jak.

Jest więcej niespodzianek, które nam w trakcie pandemii mogły umknąć. Czy format daty w rejestrach jest prawidłowy? Czy wprowadziliśmy już odpowiednie oznaczenia faktur, bez których nadchodzący JPK_V7 nie będzie prawidłowy? Zobacz więcej o tych zmianach w serwisie prawo.pl.

Za chwilę wejdzie obowiązek korzystania z Centralnego Repozytorium Faktur, oznaczające de facto wystawianie faktur on-line, z natychmiastowym powiadomieniem fiskusa. Każda próba poprawki, podmianki faktury w trybie a bo ja zawsze tak robiłem skończyć się może nieprzyjemnie. » zobacz czym.

Warto pamiętać o regularnych aktualizacjach.

» Nowy temat: Faktura w obcym języku

Jak wydrukować fakturę po angielsku, niemiecku albo w innym języku? » zobacz

« poprzedni wtorek, 16 czerwca 2020 następny »

Obecność na Liście Referencyjnej to dobra reklama i weryfikacja Twojej firmy

W czasach nowej normalności szczególnie ważne jest utrzymanie znajomości firmy wśród nowych i potencjalnych klientów.

Wiele małych firm ma rzadko aktualizowane strony internetowe albo w ogóle ich nie posiada. Te strony internetowe, które są, często nie posiadają certyfikatu SSL, nie obsługują połączenia https i są przez to pomijane w wyszukiwarkach. Po co strona internetowa, której nikt nie znajdzie?

Przygotowaliśmy odświeżoną Listę Referencyjną. Na Liście Referencyjnej prezentujemy nazwy firm i adresy stron internetowych tylko tych klientów, którzy wprost wyrazili na to zgodę.

Brakuje Twojej firmy? » Napisz do nas!

W najbliższym czasie udostępnimy także możliwość przygotowania własnej wizytówki i prostej oferty, wysyłanej wprost z programu.

» Nowy temat: Kody państw i języków w programie

Jakie są kody państw i języków? Jak oznaczyć wzorce w różnych językach, na przykład po niemiecku, angielsku lub włosku? » zobacz

» Nowy temat: Podatek liniowy i inne parametry podatkowe

Gdzie mogę wybrać liniowy podatek 19%? Jak ustawić opcje rozliczania podatku dochodowego? Jak wstawić kwotę stałej zaliczki PIT? » zobacz

» Nowy temat: Pola do wzorców wydruków

Skąd wziąć dodatkowe pola do wzorców wydruków? » zobacz

» Nowy temat: Zmiana domyślnych wzorców wydruków

Jak zmienić domyślny wzorzec wydruku? Jak ustawić zmieniony wzorzec na stałe? » zobacz

« poprzedni poniedziałek, 15 czerwca 2020 następny »

Nie ukrywaj ważnych informacji, mogą się przydać, chyba że są zbędne

Niektórzy twierdzą, że mniej znaczy więcej. Inni mówią, że nic nie przekona ich, że mniej to mniej, a więcej to więcej. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i wszystko zależy.

W module Faktury masz standardowo 12 wyświetlonych i 20 ukrytych pól. Domysślnie widać datę wystawienia, numer faktury, kwotę brutto, ale nie widać na przykład handlowca i numeru listu przewozowego.

Wybierz tyle danych, ile chcesz widzieć. Ustaw kolumy każdego modułu według swoich potrzeb. » zobacz jak

Lubisz widzieć jeszcze więcej danych? Nie ma sprawy! Każda faktura daje Ci dodatkowe 340 pól do wyboru, na pewno znajdziesz tam coś dla siebie. » zobacz gdzie

« poprzedni niedziela, 14 czerwca 2020 następny »

Może nie wysyłasz już faktur pocztą, ale kody pocztowe i tak są potrzebne

Właściwie od samego początku w programach JZK dostępne jest wyszukiwanie i rozpoznawanie kodów pocztowych. Usługa ewoluowała przez lata.

Najbardziej popularną funkcjonalnością jest rozpoznawanie kodu pocztowego. Jak to działa? Wpisujesz kod pocztowy, program automatycznie uzupełnia nazwę miejscowości. » zobacz jak

Druga funkcja jest przydatna, gdy nie znasz kodu pocztowego. Wystarczy wpisać adres, miejscowość i nacisnąć przycisk wyszukiwania. » zobacz jak

Jest wiele innych usług on-line w programach Pakietu JZK. Ale o nich innym razem.

« poprzedni sobota, 13 czerwca 2020 następny »

Otrzymane odsetki są przychodem, pamiętaj

Jeśli otrzymay opóźnioną płatność za fakturę, należne są odsetki z tytułu opóźnień w transakcjach handlowych, obecnie 5,6%. To niewiele, zwłaszcza jeśli kwota faktury nie jest oszałamiająca. Pamiętaj jednak, aby każdą taką otrzymaną wpłatę prawidłowo rozliczyć. Nadwyżkę nad kwotę faktury, stanowiącą odsetki za zwłokę, zaksięguj jako przychód z innych tytułów w module Książka.

Przejrzyj naszą Bazę Wiedzy.

» Nowy temat: Rozpoznawanie kodu pocztowego

Czy wprowadzając dane kontrahenta trzeba wpisywać wszystkie dane? Jak przyspieszyć pracę? » zobacz

» Nowy temat: Wyszukiwanie kodu pocztowego

Jak znaleźć kod pocztowy dla konkretnego adresu? » zobacz

« poprzedni piątek, 12 czerwca 2020 następny »

Wiele pytań już znalazło odpowiedź

Każdego dnia nasz dział pomocy technicznej odpowiada na wiele zgłoszeń i pytań. Sporo z nich powtarza się na tyle często, że posłużyły nam do przygotowania działu Częste Pytania (FAQ). Warto do niego zaglądać. » zajrzyj teraz.

FAQ wraz z dodatkowymi materiałami tworzy naszą nową Bazę Wiedzy, którą sukcesywnie udostępniamy użytkownikom Pakietu JZK. Jest ona teraz dostępna także wprost z każdego programu!

Wystarczy w dowolnym module nacisnąć F1, aby przenieść się na stronę opisującą ten modułu oraz agregującą częste pytania z nim związane.

Ponieważ z doświadczenia wiemy, że część użytkowników nie używa ani górnego, ani podręcznego menu, pojawił się także przycisk na ekranie:

Jest dostępny w prawym górnym rogu każdego modułu.

A jeśli coś nadal nie jest jasne, można od razu zadać swoje pytanie!

Przejrzyj naszą Bazę Wiedzy.

« poprzedni czwartek, 11 czerwca 2020 następny »

7 dowodów na to, że Twoje dane naprawdę mają wartość

Co jakiś zgłasza się do nas użytkownik Druczka lub innego programu Pakietu JZK z komunikatem, że komputer odmówił współpracy. Najczęściej awarii ulega dysk twardy, a czasami cały sprzęt. W słuchawce pojawia się pytanie: co robić?

Jeśli robiłeś porządne kopie zapasowe i dbałeś o prawidłowe przechowywanie danych zgodnie z wymogami konotroli podatkowej (» zobacz jak), to nie ma sprawy, odtworzenie danych jest prostą czynnością techniczną. Nawet, jeśli Twój komputer nigdy już się nie uruchomi, po prostu kupujesz nowy i tam odtwarzasz swoją kopię zapasową. W najgorszym razie odtworzysz dane z jednego dnia. Chętnie w tym pomożemy, ale musisz wylegitymować się możliwie świeżą kopią zapasową, zawierającą wszystkie dane.

Co jednak zrobić, jeśli nigdy nie wykonywałeś kopii zapasowych, a komputer właśnie zaginął albo po prostu przestał działać? Wtedy dowiadujesz się, że są dwa rodzaje użytkowników: te, które już robią kopie zapasowe, i te, które dopiero zaczynają je robić. Jest przynajmniej 7 dobrych powodów, które już ktoś opisał.

Każdy pracowity dzień pracy warto zakończyć zrobieniem kopii zapasowej. » zobacz jak

» Nowy temat: Logo firmy na fakturach

Jak wydrukować logo mojej firmy na fakturach i innych dokumentach? » zobacz

« poprzedni środa, 10 czerwca 2020 następny »

Nie trzymaj danych dla siebie, podziel się z księgową

Kto powiedział, że musisz sam wszystko księgować i brać na siebie pełną odpowiedzialność za rozliczenie podatków? Pewne rzeczy warto zostawić specjalistom, święty spokój też ma swoją wartość.

Jak jednak przekazać dane księgowej tak, aby nie musiała ich przepisywać? Przygotowaliśmy krótki poradnik. » zobacz go

Warto używać znormalizowanych, urzędowych formatów JPK. Pozwalają one wymieniać dokładne te dane, które są niezbędne do księgowania. Przy okazji sama procedura eksportu danych jest dobrym momentem, aby wszystko sprawdzić. Potrzebne jest rozszerzenie JPK, można je nabyć przy zakupie licencji z dużym rabatem.

» Nowy temat: Jak wymieniać dane z księgową

Jak mogę wymieniać dane z księgową? Jak przesyłać dane do innych programów » zobacz

« poprzedni wtorek, 9 czerwca 2020 następny »

Warto zapisywać pojazdy do bazy danych w Warsztacie

Jest dużo funkcji, które ułatwiają życie. Nie trzeba z nich korzystać, ale warto wiedzieć, że są.

Na przykład w Warsztacie można skorzystać z możliwości elastycznego wiązania zlecenia z pojazdem z bazy danych. Nie trzeba z tego korzystać i można wystawiać zlecenia po prostu z ręki, ale można uzyskać więcej. » zobacz jak

» Nowy temat: Jak uzupełnić powiązanie pojazdu

Dlaczego nie widzę pełnej historii pojazdu? Jak ustawić powiązanie pojazdu? Co zrobić, żeby działało dossier? » zobacz

« poprzedni poniedziałek, 8 czerwca 2020 następny »

Nieco poprawek w Warsztacie

Udostępniono nowe funkcje pobierania danych pojazdu z CEPiK zgodnie z nowym formatem.

» Nowy temat: Nowe zlecenie warsztatowe

Jak wprowadzić nowe zlecenie? » zobacz

« poprzedni niedziela, 7 czerwca 2020 następny »

To Ty zdecydujesz, gdzie są Twoje dane

Wyjdź na zewnątrz, a Druczka zostaw w domu - albo odwrotnie.

Nowy Druczek® 365 skorzysta z tego, co informatyka ma nam do zaproponowania najlepszego. Szybkie dyski SSD do pracy całkowicie lokalne indeksowane SQL do błyskawicznego przeglądania danych, otwartość i przejrzystość XML do wymiany danych z kimkolwiek chcesz, a to wszystko w warunkach pełnego dostępu do danych gdziekolwiek chcesz.

Twój serwer danych może teraz być naprawdę gdziekolwiek. Z czasem dowiesz się, dlaczego Twój serwer MySQL albo MariaDB (to w sumie prawie to samo ;) jest równie dobry dla Druczka, jak Twój własny komputer.

Jeśli masz jakiś inny mainstreamowy system baz danych, instancję w chmurze, kubełek Kubernetes albo wybrałeś Dockera, to Druczkowi jest wszystko jedno. Po prostu podłącz i działaj, niezależnie czy jesteś małą firmą, czy taką trochę większą.

A jednocześnie zostawiamy to, co najlepsze w Druczku od zawsze - że po prostu działa zaraz po instalacji, każdego dnia. To już 22 lata, na rynku od 1998 roku. Więc jeśli nie chcesz, nie musisz nic zmieniać.

« poprzedni piątek, 5 czerwca 2020 następny »

Im bardziej zostajemy w domach, tym bardziej chcemy wyjść na zewnątrz

Zupełnie nieoczekiwanie nadchodzi nowa funkcjonalność: Druczek® 365.

Połączyliśmy ogień z wodą, czyli najlepsze z klasycznych baz X1, autorskiego produktu JZK®, na których Druczek z powodzeniem pracuje od 1998 roku, z rynkowym standardem SQL, przyprawiliśmy to wszystko technologią XML i powszechnym natywnym PDF, dając w sumie nowego Druczka® 365.

Obserwuj zmiany, będziemy je opisywać na naszym blogu.

» Nowy temat: Zmiana kontrahenta na klonowanej fakturze

Jak zmienić kontrahenta podczas klonowania faktury? » zobacz

« poprzedni czwartek, 4 czerwca 2020 następny »

Koronawirus zmienił trochę w naszych głowach

Pandemia spowodowała, że musieliśmy się wszyscy w tej sytuacji odnaleźć. Trochę w naszych głowach się zmieniło. Już nie boimy się pracy zdalnej!

Wygląda na to, że coś, co dotąd było domeną wolnych zawodów - na przykład programistów - czyli praca w domu lub zdalna, zostanie z nami na dłużej. Wiele osób każdego dnia pyta, jak zdalnie korzystać z Druczka, na przykład przez VPN. Przygotowaliśmy szczegółową instrukcję na ten temat. » zobacz ją

» Nowy temat: Błędy podczas pracy w sieci

Błąd dostępu podczas pracy w sieci. Co oznacza C0000006, 102, 103 i jak sobie z tym poradzić. » zobacz

» Nowy temat: Faktura korygująca a nota korygująca

Kiedy wystawić fakturę korygującą, a kiedy notę? Czy możliwa jest korekta nazwy towaru? » zobacz

» Nowy temat: Jak wystawić fakturę korygującą

Jak prawidłowo wystawić korektę? Co powinna zawierać faktura korygująca? Dlaczego nie jest drukowana treść przed korektą? Jak mogę poprawić błąd na fakturze? » zobacz

» Nowy temat: Jak wystawić notę korygujacą

Jak wystawić notę korygującą? » zobacz

» Nowy temat: Korekta nazwy towaru na fakturze

Czy można skorygować nazwę towaru na fakturze? » zobacz

« poprzedni środa, 3 czerwca 2020 następny »

Jak wprowadzać zamówienia? Fiskus chce je znać

Państwo każdego dnia chce wiedzieć o nas więcej. Czy wiesz, że w nowym formacie JPK każda faktura zaliczkowa i końcowa musi być przyporządkowana do jakiegoś zamówienia, a szczegóły tego zamówienia również trafią do tego JPK?

Przygotowujemy nowy moduł Zamówienia, który zastąpi obecne moduły Zamówienia, Oferty, Pro-formy, Zaliczki i Reklamacje.

Zamiast tego otrzymamy jeden kompleksowy moduł, wiążący wszystkie dane w jedną całość. Premiera modułu planowana jest na lipiec.

« poprzedni wtorek, 2 czerwca 2020 następny »

Przesunięcie wejścia w życie JPK_V7

Wygląda na to, że obowiązek JPK_V7 (JPK_VAT + deklaracja) wchodzi w życie dopiero od 1 października. W związku z tym przesuwamy datę wdrożenia nowego oprogramowania. Na razie działamy po staremu. » zobacz jak

« poprzedni poniedziałek, 1 czerwca 2020 następny »

Nowy dział Częste pytania

Zachęcamy do przeglądania działu Częste pytania. Codziennie dodajemy nowe informacje.

Odświeżono identyfikację wizualną.

» Nowy temat: PZ do faktury zakupowej

Jak wystawić PZ do faktury zakupowej? Jak przyjąć kupione towary na magazyn? » zobacz


2020 · październik · wrzesień · sierpień · lipiec · czerwiec · maj · kwiecień · marzec · luty · styczeń · 2019 · grudzień · listopad · październik · wrzesień · sierpień · lipiec · czerwiec · maj · kwiecień · marzec · luty · styczeń ·
Programy JZK · Pliki do pobrania · Dane firmy · Zaloguj się · Kontakt
Regulamin · Polityka prywatności · Licencja · Wymagania · Referencje

System sprzedaży i obsługa klienta - partial copyright © Studio JZK sp. z o.o. 2012-2020
Partial copyright © JZK24 sp. z o.o. © 2019-2020 · JZK® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1992-2020 · Druczek® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1998-2020 · Fakturzysta® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 2000-2020 · Lecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Facturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Vecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · PRZYJAZDY.PL Partial © Open Street Map contributors CC-BY-SA. Partial © Mapbox.
JZK®, Druczek®, Fakturzysta® są zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Jeśli nie podano inaczej, wszystkie dane osób, firm, przedmiotów i zwierząt są fikcyjne, służą wyłącznie ilustracji. Wyjątkiem są referencje, gdzie umieszczono dane istniejących firm i osób prowadzących działalność gospodarczą, które wyraziły na to indywidualną zgodę.

2020-10-24 13:34 #29.4 for 34.236.245.255 @ec2-34-236-245-255.compute-1.amazonaws.com