Fakturzysta

×Druczek

Druczek PRO

Fakturzysta

Fakturzysta PRO

Podatki

Pakiet JZK

Gabinet

Hotel

Kancelaria

Lokator

Rolnik

Serwis

Szkoła

Warsztat

przyjazdyGTFS

Kontakt

FAKTURZYSTA Kontakt BAZA WIEDZY BLOG POMOC    

×Zamówienie
« poprzedni niedziela, 29 września 2019 następny »

Nowe koszty w umowach

Umowy: Uruchomiono obliczanie wyższych kosztów uzyskania PIT dla wypłat dokonywanych po 1 października 2019. Miesięczne koszty uzyskania dla pracownika zwiększają się z 111,25 zł do 250 zł, a dla pracownika dojeżdżającego ze 139,06 zł do 300 zł. W przypadku PIT dla młodych do 26 roku życia, z uwagi na kumulowanie dochodów z różnych źródeł, należy ręcznie wyłączyć obliczenie zaliczki w razie ustalenia prawa do takiego zwolnienia.

« poprzedni wtorek, 17 września 2019 następny »

Wchodzi Biała Lista KAS

Uruchomiono szerszy dostęp do funkcji sprawdzania kontrahenta na Białej Liście KAS. Sprawdzenie następuje na dzień bieżący. Niedługo dodamy możliwość weryfikacji numeru konta na dzień faktycznego wykonywania płatności. Zobacz, jak działa Biała Lista KAS.

Przypominamy, że bezpłatne lub promocyjne rozszerzenie PODATKI dotyczy jednego stanowiska, tego samego, na którym pracuje podstawowy program. Aby korzystać na jednym stanowisku z jednego programu, a na innym z innego, należy posiadać dwie osobne licencje na każdy program. Użytkowanie oprogramowania na większej ilości stanowisk, niż wynikająca z licencji, jest jej naruszeniem. Apelujemy o rozsądne i zgodne z umową korzystanie z programu, to pozwala zachować niskie ceny dla wszystkich użytkowników.

Poprawiono drobne kwestie techniczne w programach.

« poprzedni sobota, 14 września 2019 następny »

Nowości w obsłudze PDF

Przygotowano możliwość odblokowania plików PDF do edycji. Dotychczas generowane pliki PDF były zawsze zabezpieczone hasłem, blokującym dostęp do edycji. Na prośbę kilku użytkowników dodano możliwość usunięcia tego zabezpieczenia - wystarczy wyłączyć domyślnie włączoną opcję PDF ZABEZPIECZONY PRZED PRZYPADKOWĄ EDYCJĄ. Należy korzystać z tego rozważnie i tylko wtedy, gdy korzyści przeważają nad potencjalnymi problemami. Po wyłączeniu blokady PDF nie przejdzie weryfikacji nienaruszalności treści, a zatem może nie być uznany za prawidłową kopię elektroniczną.

W przypadku zabezpieczenia pliku PDF przed edycją gwarantowane jest zabezpieczenie pliku przed przypadkową zmianą treści. Hasłem jest kanoniczna nazwa pliku, zawierająca jego typ, GUID i numer, czyli unikalna dla każdego pliku - na przykład "Faktura-21812A3A-A6A2-491A-B4A4-A8AD4A6D66A8-EL 14489-2019.pdf".

Przypominamy, że pliki PDF zapisywane są w folderze tożsamości, w podfolderze PDF, z podziałem na foldery miesięczne. Dodano szybkie łącze do folderu PDF, ułatwiające zlokalizowanie go na dysku.

Więcej o plikach PDF

« poprzedni piątek, 13 września 2019 następny »

Nowości w Warsztacie

W programie WARSZTAT umożliwiono wygodne klonowanie zleceń przechowywania opon. Sklonowane zlecenie dostaje nową datę i termin, oparte o poprzednie parametry, podobnie nowy numer, a reszta danych jest kopiowana z oryginalnego zlecenia. Pozwala to na wygodną obsługę powracających klientów.

« poprzedni czwartek, 12 września 2019 następny »

Rozszerzono moduł Wezwania do zapłaty

Teraz w tabeli prezentowane są dodatkowo dane o typie dokumentu (nota odsetkowa, wezwanie do zapłaty) oraz wybranych odsetkach (ustawowe, handlowe), co pozwala na lepsze wykonywanie dokumentacji.

Ulepszono ścieżkę wystawiania wezwania do faktury. Zgodnie z logiką i ustawą, w przypadku wezwania do faktury domyślnie użyte będą podwyższone odsetki dla transakcji handlowych.

« poprzedni środa, 11 września 2019 następny »

Nadchodzi Biała Lista

Przygotowano możliwość pobierania danych z białej listy podatników VAT. Na podstawie NIP można pobrać dane o statusie VAT kontrahenta, jego danych rejestrowych, numerach kont zarejestrowanych w danych KAS. W przypadku płatności powyżej 15 tysięcy złotych na konto inne, niż wskazane w tym rejestrze, faktura może nie dawać prawa odliczenia VAT. Należy ściśle pamiętać o weryfikowaniu konta zgodnie z udostępnionym mechanizmem.

Gorąco rekomendujemy do sprawdzenia najpierw WŁASNEGO statusu. Można się zdziwić :) W przypadku np. naszej firmy dane są niepełne i będziemy to wyjaśniać. Korzystamy z systemu SWRK, każdy klient ma swój wirtualny numer konta, z którego środki księgowane są na wydzielonym rachunku bankowym, innym niż rachunek, z którego wpływają wpłaty bezpośrednie nie związane ze sprzedażą licencji, innym także, niż inny rachunek służący do rejestrowania wpływów z płatności kartą etc. Wpłata kwoty za licencję widoczny w KAS, a inny niż na fakturze, będzie wymagała dodatkowej pracy księgowej jako wpłata na nieprawidłowy rachunek bankowy. O ile wiemy, takich przypadków będzie w praktyce więcej...

Opcja weryfikacji udostępniona została na razie w oknie kontrahenta, jako łącze na zakładce Fakturowanie. W dalszej kolejności będzie udostępniana też w formie automatycznej, podczas dodawania nowego kontrahenta, w szczególności podczas wprowadzania faktury VAT zakupowej na kwotę powyżej 15 tysięcy złotych.

Przeczytaj więcej na ten temat

Dla celów dowodowych pobierane dane są archiwizowane w ramach bieżącej tożsamości, w folderze API. Te dane należy przechowywać tak długo, jak trwa obowiązek przechowywania dokumentacji w konkretnej transakcji, czyli przynajmniej ok. 6 lat.


2020 · grudzień · listopad · październik · wrzesień · sierpień · lipiec · czerwiec · maj · kwiecień · marzec · luty · styczeń · 2019 · grudzień · listopad · październik · wrzesień · sierpień · lipiec · czerwiec · maj · kwiecień · marzec · luty · styczeń ·
Programy JZK · Pliki do pobrania · Dane firmy · Zaloguj się · Kontakt
Regulamin · Polityka prywatności · Licencja · Wymagania · Referencje

System sprzedaży i obsługa klienta - partial copyright © Studio JZK sp. z o.o. 2012-2020
Partial copyright © JZK24 sp. z o.o. © 2019-2020 · JZK® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1992-2020 · Druczek® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1998-2020 · Fakturzysta® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 2000-2020 · Lecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Facturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Vecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · PRZYJAZDY.PL Partial © Open Street Map contributors CC-BY-SA. Partial © Mapbox.
JZK®, Druczek®, Fakturzysta® są zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Jeśli nie podano inaczej, wszystkie dane osób, firm, przedmiotów i zwierząt są fikcyjne, służą wyłącznie ilustracji. Wyjątkiem są referencje, gdzie umieszczono dane istniejących firm i osób prowadzących działalność gospodarczą, które wyraziły na to indywidualną zgodę.

2020-12-01 21:19 #30 for 3.238.184.78 @ec2-3-238-184-78.compute-1.amazonaws.com