Fakturzysta

Opis aplikacji Pakiety Referencje Zamów! Pobierz    

×Zamówienie

Baza Wiedzy

Check-lista GTU JPK


Co trzeba zrobić, aby być gotowym na nowe JPK i GTU? Jak krok po kroku dostosować się do zmian?

1. Przejrzyj bazę kontrahentów Oznacz odpowiednio kontrahentów będących podmiotami powiązanymi. Dla wygody możesz też przydzielić kody GTU kontrahentom, dla których faktury na pewno będą oznaczane danym kodem GTU. Na przykład w biurze rachunkowym oznaczysz swoich kontrahentów kodem 12. Wtedy każda nowa faktura dla tego kontrahenta będzie miała od razu nadany GTU.

2. Przejrzyj bazę towarów i usług Oznacz towary odpowiednimi kodami. Na przykład urządzenia elektroniczne będą miały kod 06. Wtedy każda nowa faktura z tym towarem automatycznie będzie miała nadany GTU.

Ustawienie typowych kodów GTU jest proste. » zobacz jak

3. Naucz się wystawiać po nowemu Zapomnij o paragonach imiennych lub dowodach dostawy. Wprowadzaj zamówienia, zanim wystawisz fakturę zaliczkową. Zaprzyjaźnij się z modułem Kasa fiskalna. Wystawiaj faktury wyłącznie wprowadzając towary i usługi z wcześniej przygotowanej bazy danych.

Istnieje kilka schematów księgowania i fiskalizacji. » zobacz jakie

4. Zadzwoń do księgowej Ustal, jak będziesz przekazywać dane za październik 2020 i kolejne miesiące. JPK_V7 czy JPK_FA? Pamiętaj, że to nie księgowa, a zawsze podatnik odpowiada wobec urzędu skarbowego. Oznaczenie kodami GTU jest Twoim obowiązkiem.

Upewnij się, że przekazywane dane będą prawidłowo oznaczone. » zobacz podstawy

5. Pamiętaj o aktualizacji Nowa wersja 365 zostanie udostępniona po 25 października 2020. Pamiętaj, że wrzesień księgujesz po staremu.

6. Przygotuj JPK_V7 odpowiednio wcześnie Daj sobie czas na poprawę ewentualnych błędów. Nowy JPK_V7 wyślesz najdalej 25 listopada, ale już wcześniej bądź gotowy. Wykonaj pierwsze księgowanie zaraz po pobraniu nowej wersji.

Są już nowe narzędzia do weryfikacji wygenerowanego pliku JPK_V7. » zobacz je.

Check-lista dotyczy aplikacji Pakietu JZK w wersji 365. Pamiętaj o aktualizacji!

2020-10-18

gtu jpk_v7

· Pozostałe tematy
· Zamów Abonament Serwisowy
· Zaloguj się